Otomotiv

Rusya-Ukrayna savaşı otomobil üretimini de vurdu! BMW’den önemli karar

Son olarak yayımlanan raporlara göre Ukrayna’dan alınan üretimde kullanılan kabloların eksikliği nedeniyle BMW’nin iki modelinin üretimine ara vereceği ifade edildi.

 

bmw2

Dünyanın en büyük otomobil üreticileri arasında yer alan BMW’nin halihazırda piyasada birçok modeli yer alıyor ve sunmuş olduğu özelliklerle ülkemizde ve dünyada iyi satış rakamları elde ediyor.

Son dönemlerde Rusya ve Ukrayna arasındaki savaştan dolayı pek çok otomobil üreticisi fabrikalarındaki üretime ara vermek durumunda kalmıştı. Son olarak yeni bir açıklama ise BMW’den geldi. BMW tarafından yapılmış olan paylaşıma göre Z4 ve 5 serisinde üretime ara verileceği duyuruldu.

otomobil

BMW iki serisinin üretimine ara verecek

Österreichischer Dundfunk tarafından yayımlanmış olan raporda BMW’nin 14 Mart Pazartesi tarihinden itibaren Avusturya’da yer alan fabrikasında iki modeli Z4 ve 5 serisinin üretimine ara vereceğini kaydetti. Üretime ara verilmesinin nedeni olarak ise Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan savaş gösteriliyor. Ukrayna’da üretimi yapılan kablonun tedariki konusundaki sorunlar Ukrayna’da üretimin durdurulmasının ardından böyle adım atılmasına neden oldu.

Yapılan duyuruya göre firma tarafından iki haftalık üretim arası verilecek. Ancak savaşın son seyrine göre belki bu durum daha da uzayabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu