Otomotiv

TOGG’a siber saldırı düzenlendi

Yerli araç geliştirme çalışmalarına devam eden TOGG’a siber saldırı yapıldığı ortaya çıktı. Firmanın resmi sosyal medya hesabı üzerinden kötü niyetli kişiler tarafından sayfanın ele geçirildiği ancak yapılmış olan müdahaleler sonrasında hesabın kurtarıldığı kaydedildi. Yapılmış olan paylaşımda, “Hesabımız kısa bir süreliğine kötü niyetli kişi veyahut kişilerce ele geçirilmeye çalışılmış ve kısa bir süre istenmeyen mesajlar görülmüştür. Olaya anında müdahale edilmiş ve hesap yönetimi geri alınmıştır.” ifadelerine yer verildi.

 

togg

2023’ün başında yerli elektrikli aracı Türkiye yollarında çıkarmaya hazırlanan Togg, geçtiğimiz akşam saatlerinde siber saldırıya uğradığını kaydetti.

togg

Kısa sürede hesap geri alındı

Firma tarafından yapılmış olan paylaşımda, resmi Twitter hesabının kısa bir süreliğine kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirildiğini ve bu duruma hemen müdahalede bulunulup hesap yönetiminin geri alındığı kaydedildi.

TOGG’un sosyal medya hesabı üzerinden yapılmış olan paylaşımda, “Hesabımız bir süre için kötü niyetli kişi veyahut kişilerce ele geçirilmiştir. Kısa bir zaman ise istenmeyen mesajlar görülmüştür. Anında duruma müdahalede bulunulmuş ve hesap geri alınmıştır. Bu konuya ilişkin yapılan teknik incelemelerimize devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu