Sağlık

18 Şubat günlük vaka sayıları paylaşıldı: İstanbul’da dikkat çeken düşüş…

Son 24 saatte Türkiye’de yapılan 463 bin 855 koronavirüs testi arasından, 87 bin 411 kişinin testi pozitif olarak sonuçlandı, 264 kişiyse yaşamını yitirdi.

 

fahrettin_koca

Sağlık Bakanlığı tarafından günlük koronavirüs vaka tablosu paylaşıldı.
Paylaşılan verilere göre son 1 gün içerisinde 463 bin 855 yeni koronavirüs testi yapıldı, 87 bin 411 kişinin testi pozitif olarak sonuçlandı, 264 kişi hayatını kaybederken, iyileşen kişilerin sayısı ise 102 bin 94 oldu.

18 yaş ve üzerindeki nüfusta ikinci doz aşının uygulandığı kişilerin oranı 84,91 olurken, birinci doz aşı yapılanların oranı ise kayıtlara %92,82 olarak geçti.

Türkiye’de şimdiye dek uygulanan aşı miktarı 144 milyon 730 bin 193’e çıktı.

18 yaş ve üzerinde bulunan nüfusta en az iki doz aşısını yaptıranların oranının en fazla olduğu 10 şehir Manisa, Zonguldak, Balıkesir, Eskişehir, Çanakkale, Kırklareli, Muğla, Amasya, Ordu ve Osmaniye oldu.

En az iki doz aşısını olanların en düşük olduğu şehirler ise Elazığ, Ağrı, Bitlis, Mardin, Muş, Bingöl, Diyarbakır, Siirt, Batman ve Şanlıurfa oldu.

Vaka sayılarında düşüş görülüyor

Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, “1 hafta içerisinde hastaneye yatış oranlarında yüzde 28’lik düşüş görüldü. Vaka sayıları İstanbul’da 10 gün içerisinde yüzde 62 oranda azaldı. Durum diğer şehirlerde de benzer şekilde seyretti. Geçtiğimiz hafta başı itibarıyla vaka sayılarında görülen düşüş, gelecek iki haftada da çok önemli hale gelecek.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu