Sağlık

23 Kasım Türkiye’nin koronavirüsle mücadele tablosu açıklandı

Koronayla mücadelede son 1 günde 365 bin 412 yapılan koronavirüs testi arasından 28 bin 170 kişinin testi pozitif olarak sonuçlandı, 208 kişiyse yaşamını yitirdi.

 

koronavirüs

Koronavirüsle mücadelede 23 Kasım rakamları açıklandı. Buna göre son 24 saatte yapılan 365 bin 412 koronavirüs testi arasından 28 bin 170 kişinin testi pozitif olarak sonuçlandı. 208 kişi hayatını kaybederken iyileşenlerin sayısıysa 29 bin 353 olarak açıklandı.

18 yaş ve üstündeki nüfusta ikinci doz aşı uygulaması yapılanların oranı yüzde 80,79, ilk doz aşı yapılanların oranıysa yüzde 90,37 olarak paylaşıldı.

Toplam aşı miktarı 119 milyon 602 bin doz oldu

Şimdiye dek Türkiye’de uygulanan aşı miktarı ise 119 milyon 602 bin 103 doza çıktı.

18 yaş ile üzerinde en az iki doz aşısını yaptıranların oranının en fazla olduğu 10 şehir Burdur, Zonguldak, Balıkesir, Eskişehir, Çanakkale, Kırklareli, Muğla, Amasya, Osmaniye ve Ordu oldu.

En az iki doz aşısını olanların oranının en düşük olduğu şehirler ise Bayburt, Ağrı, Bitlis, Mardin, Bingöl, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman ve Şanlıurfa oldu.

“Aşı ve tedbir, yaşam kalitelerimizin savunulması manasına gelir”

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada, koronavirüsün solunum yoluyla bulaşan bir hastalık olduğunu hatırlattı.

Koca, “Çoğu defa farkına dahi varmaksızın yüzümüze dokunmamız virüsün bulaşma ihtimali artış gösteriyor. Temas etmiş olduğumuz yüzeylerde virüs olabileceğinden sıkça ellerimizi yıkamalıyız. Bu açıdan maskenin de koruma sağladığını unutmamak gerek.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu