Sağlık

AB’den korkutan Kovid açıklaması: 4. dalga başladı!

Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, koronavirüs salgınında dördüncü dalganın başladığını söyleyerek, aşılama sürecinin daha da hızlandırılması gerektiğine vurgu yaptı.

 

ab

AB Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda, aşılama ve salgında son duruma dair açıklamalar yaptı.

Koronavirüse karşı aşılamanın Avrupa’da binlerce yaşamı kurtardığını söyleyen von der Leyen, “Yeni bir dalga bizleri vuruyor ve bundan dolayı bizlerin aşılamayı daha da hızlandırması gerekli.” şeklinde konuştu.

Von der Leyen, halihazırda Avrupa Birliği ülkelerinde yeteri kadar aşı olduğuna dikkat çekerek, bu haftanın sonunda üye ülkelere toplamda 1 milyar dozluk aşı teslim edilmiş olacağını ifade etti.

aşı

“Başlangıçtaki aşılamadan sonra 6 ay geçince hatırlatma dozu yapılmalı”

Leyen, aşı olan kişilerin bağışıklığının korunması gerektiğini söyleyerek, “Başlangıçtaki aşılamanın ardından 6 ay geçmesinden sonra hatırlatma dozunu yaptırmanız gerek.” şeklinde konuştu.

Von der Leyen, Avrupa Birliği kurumlarının bütün yetişkinler için hatırlatma aşısı önerdiğini kaydederek, üçüncü dozların daha da fazla koruma sağlayacağını ve can kayıplarıyla hastaneye yatışları önleyeceğini ifade etti.
Aşısı olmayan kişilerin daha fazla risk taşıdığını söyleyen Von der Leyen, “Avrupa Birliği’ndeki yetişkinlerin dörtte birlik kısmı halihazırda aşılanmadı. Daha çok insanı aşı olmak konusunda ikna etmeliyiz.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu