Sağlık

Artan vakaların ardından New York’ta acil durum ilan edildi

Afrika’nın güneyinde yeni koronavirüs varyantlarının görülmesiyle peş peşe seyahat kısıtlamaları haberi gelirken New York Valisi Kathy Hochul ise artış gösteren vakaların ardından eyalette cuma günü acil durum ilan etti.

 

abd

New York Valisi Kathy Hockul, artış gösteren koronavirüs vakalarının ardından cuma günü acil durum ilan ettiğini duyurdu. Henüz yeni varyantın New York’ta görülmediğini söyleyen Hochul, yine de sağlık bakanlığına acil olmayan prosedürleri kısıtlaması amacıyla yetki verdiğini ifade etti.

Hochul, “Kışa girerken koronavirüs vakalarında uyarı niteliğinde olan sıçramalarla karşılaşıyoruz. Henüz yeni varyant New York’ta tespit edilmedi ama geleceğini biliyoruz.” şeklinde konuşan Hochul, bu ay başında vakalarda meydana gelen artıştan aşı olmayan kişileri sorumlu olarak göstermişti.

Joe Biden, yeni koronavirüs varyantının belirlendiği Afrika’nın güneyinde bulunan ülkelere cuma gününde seyahat kısıtlamaları getirildiğini kaydetti.

abd

6 Afrika ülkesine İngiltere’den yeni varyant kısıtlaması

İngiltere Sağlık Bakanı Sajid Javid Twitter üzerinden yapmış olduğu açıklamada, “İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı tarafından yeni bir varyant araştırılıyor. Daha çok veri gerekli fakat şimdi önlem alıyoruz.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu