Sağlık

Bakan Koca’dan güzel haber: Salgın gündemimizden çıkıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, salgına karşı kuralların 2 senedir yeri ve zamanında vatandaşları yormadan uygulandığını söyleyerek “Artan vaka sayıları sizleri korkutmasın. Hastalık artık eski gücünde değil. Salgın geri dönmemek üzere gündemimizden çıkıyor.” şeklinde konuştu.

 

fahrettin_koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılan toplu açılış töreninde önemli açıklamalar yaptı.

Fahrettin Koca, küresel salgınla mücadelede zorlu 2 yılın geride kaldığını ifade ederek, salgının yıkıcı etkisinin geride kalıp yok olup gitmekte olduğunu kaydetti.

koronavirüs aşısı

“Artış gösteren vakalar sizi ürkütmesin”

Koca, “Vakaların artış göstermesi sizleri korkutmasın. Sağlık Bakanınız olarak en yüksek sesle ifade ediyorum; endişelenmeyin, hastalık eski zamanlardaki gücünde değil. Grip olan vatandaşlarımızın sayısını günlük olarak paylaşsak da benzer manzaraları göreceğiz. Grip nedeniyle kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısını günlük olarak paylaşsak salgından bir farkı olmadığını göreceğiz. Müsterih olunuz, en kötü zamanlar geride kaldı.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu