Sağlık

Fahrettin Koca paylaştı: En önemli Bilim Kurulu toplantısını yapacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca gelecek hafta yaptığı Bilim Kurulu toplantısının şimdiye kadarki en önemli toplantı olacağını kaydetti. Koca, bununla beraber maske uygulamasının da masaya alınacağını kaydetti.

 

fahrettin_koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sakarya Valiliği’ne ziyarette bulunarak gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Koca, koronavirüs salgınının son durumuna ilişkin bilgi vererek, “En kötü günlerimiz geride kaldı.” şeklinde konuştu.

Bilim Kurulu’nun en önemli toplantısı olacak

Sakarya’daki açıklamalarını sürdüren Koca, Bilim Kurulu’nun gelecek hafta en önemli toplantılardan birinin gerçekleşeceğini kaydetti.

“Maskeli son yazımız demiştim, kimse inanmamıştı”

Fahrettin Koca, Sakarya’daki açıklamalarında şunları söyledi:

“Şu anda 19 şehrimizdeki yoğun bakımda yatan koronavirüs hasta sayımız sıfıra indi. Her geçen gün ise bunun azaldığını görüyoruz. Hatırlarsanız geçtiğimiz sene sizlere bu bizim son maskeli yazımız olacak demiştim. O dönemde bana çok fazla inanan olmamıştı. Şu anda bahar geldi ve yaza giriyoruz. Giresun’da da üç ay öncesinde hatırlarsanız yüksek sesle ifade ettim. En kötü günlerimiz geride kaldı ve endişeli olmayıp müsterih olun diye konuşmuştum. O zamanda da bilim insanı arkadaşlarımız dahil olmak üzere endişeyle yaklaştılar. Yine aynı şeyi tekrarlıyorum, endişeli olmayın en kötü günlerimiz geride kaldı içiniz rahat olsun.

aşı

Maskeye ilişkin kararda geri sayım…

Bilim Kurulu en önemli toplantılarından birini haftaya yapmış olacak. Maske başta olmak üzere özellikle bu anlamda alınacak kararlar paylaşılacak. Okullarda maske kullanımı da olmak üzere gelecek haftada çok mühim olan konuları Bilim Kurulu’nun toplantısında ele alacağız.

“Başta okullarımız olmak üzere değerlendireceğiz”

Maske uygulamasının yoğun olduğu yer okullarımız. Okullarımız başta olmak üzere maske uygulamasını da Bilim Kurulu haftaya bunu değerlendirmeye almış olacak.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu