Sağlık

Fahrettin Koca’dan “okullarda maske” açıklaması

Fahrettin Koca, Adıyaman’da yaptığı açıklamada, Bilim Kurulu toplantısının ertelenme nedenini paylaştı ve okullarda maske takılmasına ilişkin de önemli açıklamalar yaptı.

 

koca

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, incelemelerde bulunmak ve bir dizi program için Adıyaman’a gitti.

Adıyaman Valiliği’ne ziyaret sonrasında açıklamalar yapan Koca, son zamanlarda yaşamını yitiren vatandaşlarımızın neredeyse tamamının ileri yaştaki grupta olan ve ek hastalığı bulunan kişiler olduğunu ifade etti.

Yoğun bakımda hasta olmayan şehir sayısı 21’e yükseldi

Bugünden itibaren yoğun bakımda hastası olmayan şehir sayısının 21’e çıktığını ifade eden Koca, Adıyaman’ın da bu şehirler arasında olduğunu ifade etti.

Koca, salgının başından bu zamana dek hastaneye yatışta ve yoğun bakıma yatışta en düşük sayıları gördüklerini söyleyerek, ülkemizin genelinde görülmüş olan olumlu gidişatın Adıyaman’da da belirgin bir şekilde görüldüğünü kaydetti.

aşı

Bilim Kurulu toplantısı yüz yüze gerçekleştirilecek

Koca, Bilim Kurulu toplantısının neden ertelendiğini ifade etti. Koca, yapılan toplantının Bilim Kurulu toplantısının en mühim toplantılarından biri olacağının altını çizerek, “Toplantıyı yüz yüze ve geniş bir katılımla yapmak istiyoruz. Bu yüzden haftaya erteledik.” şeklinde konuştu.

Okullarda maske kullanılması da değerlendirilecek

Maskelere dair gelen soruların ardından Koca, “Bilim Kurulumuz okullarda maske başta olmak üzere pek çok konuyu da değerlendirecek. Konuya ilişkin önerileri daha sonra değerlendirmek üzere de kamuoyuna açıklanmış olacak.” şeklinde konuştu.

21 ilde yoğun bakımda hasta kalmadı

Koca, 21 şehirde yoğun bakımlarda hasta kalmadığını ve ülkemizin hastane yükünün en az olduğu dönemi yaşadığımızı kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu