Sağlık

Koronavirüsle mücadelede 16 Kasım verileri açıklandı

Koronavirüsle mücadelede son 1 günde yapılan 356 bin 514 koronavirüs testi arasından 25 bin 101 kişinin testi pozitif çıktı, 227 kişiyse yaşamını kaybetti.

 

koronavirüs

Sağlık Bakanlığı’nca Günlük Koronavirüs Tablosu yayımlandı.

Buna göre son 1 gün içerisinde 356 bin 514 yeni koronavirüs testi yapıldı. Bu testlerden 25 bin 101’inin sonucu pozitif çıktı, 227 kişi hayatını kaybederken, iyileşen kişi sayısıysa 27 bin 447 oldu.

18 yaşın üzerinde ikinci doz aşısını olanların oranı yüzde 80,20, birinci dozda aşısını olanların oranı yüzde 90,07 olarak kayıtlara geçti.

Şimdiye kadar Türkiye’de uygulanan aşı miktarı ise 118 milyon 727 bin 805 doza çıktı.

18 yaşın üzerinde iki aşıyı yaptıranların oranının en fazla olduğu 10 şehir Amasya, Ordu, Osmaniye, Kırklareli, Muğla, Eskişehir, Çanakkale, Zonguldak, Burdur ve Balıkesir oldu.
En az iki doz aşının uygulanma oranının en düşük olduğu şehirler ise Bayburt, Ağrı, Bitlis, Mardin, Bingöl, Muş, Siirt, Batman, Diyarbakır ve Şanlıurfa oldu.

Bakan Koca’dan kalabalık ailelere aşı uyarısı

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımda şunları söyledi:

“Artık kapalı mekanlarda daha çok zaman geçireceğiz. Mesafe ve maske tedbirlerine uyum azaldığından virüsün yayılma ihtimali de daha çok olacak. Yaşlıların gençler ile bir arada olduğu kalabalık ailelerin fertleri, dışarıda tedbirlere daha fazla dikkat etmeli ve eksik olan aşılarını tamamlamalıdır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu