Sağlık

Rusya’da aşılamanın artması için şirketler devreye girdi

Salgın koşullarının kötüleştiği Rusya'da dev şirketler, sundukları teşviklerle birlikte aşılama oranlarını artırmak istiyor.

aşı

Üçüncü bir koronavirüs dalgası endişeleri ile ekonomik toparlanması tehlikeye giren Rusya’da sanayi devleri, çalışanlarına yönelik geliştirdikleri kampanyalarla aşılamayı teşvik etmeye çalışıyor.

Alrosa, aşılanan işçiler için araba çekilişi yapıyor. Evraz ve Severstal ise aşılanan işçileri nakit para ile ödüllendiriyor. Mognitogorsk Iron & Steel, aşı olduktan sonra fazladan bir gün izin verirken Phosagro ise çalışanlarına tüm masrafları karşılanan tatil imkanları sunuyor.

“Bu durum, teşvik olmadan insanların aşı olmaktan kaçınacağını gösteriyor”

Konuyla ilgili konuşan Bağımsız Levada Center araştırma şirketinin direktörü Denis Volkov, “Çabalar ve teşvikler harika. Ancak bu durum ikna etmeden, teşvik etmeden ve zorlamadan insanların aşı olmaktan kaçınacağını gösteriyor” dedi.

sputnik V

Teşvikler sayesinde dünyanın en büyük elmas üreticisi Alrosa’da çalışanların yüzde 29’unun aşılama süreci tamamlandı.

Phosagro’nun CEO’su Andrey Guryev ise 18 bin çalışanının yaklaşık yarısının aşılandığını söyledi. Guryev, “Salgının üçüncü dalgasına karşı güçlü bir savunma geliştirmek iş dünyası için önemli” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu