Tarım

81 ilde uygulanacak: Çiftçilere önemli destek açıklaması…

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca tarımla uğraşan birey ve işletmeleri bir veri ağında bir araya getirip yapılacak olan çalışmalar ve desteklerde planlıca hareket edilmek isteniyor.

 

tarım

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca hazırlanan Çiftlik Muhasebe Veri Ağı sistemine dahil olan tarımsal işletmelere 2021 senesi için 600 TL’lik katılım desteği verilecek.

Resmi Gazete’de yayımlandı

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Sistemine Dahil Olan Tarımsal İşletmelere Katılım Desteği Ödemesi Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlandı ve yürürlüğe girdi.

Çiftçilerin ağa katılması 81 ilde gönüllülük esasına dayalı

Tebliğ, sistemin kurulduğu 81 şehir için gönüllülük esasına dayalı olarak ağa dahil olan işletmelere 2021 senesi için yapılacak olan katılım desteği ödenmesine dair usul ile esasları içine alıyor.

tarim

Muhasebe verilerini paylaşacak

Ödemeler ÇKS yani Çiftçi Kayıt Sistemi ve/veya Bakanlıkça oluşturulan herhangi bir idari kayıt sistemine kaydı olan ve ÇMVA sisteminin içinde olan, bir muhasebe senesi süresince tarımsal faaliyetlere dair muhasebe verilerini belirlenmiş olan zamanlarda veri toplayıcılar ile paylaşan ve verileri Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’ne gönderilen tarımsal işletmelere gerçekleştirilecek.

İşletme başına tek sefer olmak üzere 600 TL

Tarımsal işletmelere, “2021 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemeler ve 2022 Yılında Uygulanacak Gübre ve Sertifikalı Tohum Kullanım Desteklerine İlişkin Karar”a istinaden işletme başına ve bir defada olacak şekilde bu sene için 600 TL’lik katılım desteği verilecek.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu