Tarım

Bakanlıktan arıcılara ilave şeker desteği

Tarım Bakanlığı tarafından bal üreticilerinin daha çok ürün elde edebilmesine olanak verebilmek için 16 bin tonluk şeker arzı daha verdi.

 

para

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca arı üreticilerinin daha çok ürün elde edebilmelerine olanak verebilmek için öncesinde sağladığı 14 bin ton şekerin yanında 16 bin ton şeker arzının sağlandığı bilgisini duyurdu.

Bakanlık tarafından yapılmış olan paylaşımda, 2021-2022 senesi üretim döneminde sektörün girdi maliyetleriyle fiyat artışı gibi mühim hususları dikkate alan Bakanlık tarafından, arı üreticilerine ek bir arz verilmesi kararlaştırıldı.

Öncesinde 14 bin ton şeker arzı sunulmuştu

Şimdiye dek arıcılara bakanlık tarafından 14 bin tonluk şeker arzının sunulduğunun ifade edildiği paylaşımda şu bilgilere yer verildi:

“Bakanlığımızın yapmış olduğu yeni planlama neticesinde üreticilerimizin daha çok ürün elde edebilmesine olanak verebilmek için 16 bin tonluk şeker arzını daha sağlamış olup, Tarım İl Müdürlükleri üzerinden arıcılarımızın hizmetine sunulmuştur. Bakanlığımız tarafından Türkşeker vasıtasıyla geçtiğimiz sene arıcılara 3 bin 500 tonluk şeker tedariki verilmiştir.

para

Şeker miktarı 9 kat artırılıp toplamda 30 tona çıkartıldı

Sektörel gelişmelerin ışığında Bakanlığımızın arı üreticilerine bu dönemde toplamda tedarik edeceği şeker oranı, geçtiğimiz seneye kıyaslandığında yaklaşık olarak 9 kat artırılıp 30 bin tona çıkartılmıştır. Bakanlığımız sektörün ihtiyaçları doğrultusunda üreticilerimizin her zaman yanında olmayı sürdürecek.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu