Genelİş DünyasıİstihdamTarım

Çaykur işçilerinden kadro talebi

Rize'de ÇAYKUR işçileri, yeni kadro düzenlemesinden yararlanamadıklarını belirterek kadro talebi için toplandı. Rize'deki 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı'nda basın açıklamasında bulunan Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Fatih Kandemir, "Çaykur işçilerinin sorunlarını dile getirmeye ve gündemde tutmaya devam ettik. Çabalarımızın sonucunda geçici ve mevsimlik işçi sorununun çözümüne ilişkin kanun teklifi Meclis'e gönderildi" dedi.

caykur

Rize’de Çaykur işçileri, geçici işçiler için yapılan yeni kadro düzenlemesinden yararlanamadıklarını belirtmek ve taleplerini dile getirmek adına bir araya geldi.

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklamasında bulunan Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Fatih Kandemir, “Çaykur işçilerinin sorunlarını dile getirmeye ve gündemde tutmaya devam ettik. Çabalarımızın sonucunda geçici ve mevsimlik işçi sorununun çözümüne ilişkin kanun teklifi Meclis’e gönderildi” dedi.

“TEKLİF ÇAYKUR’UN KADRO SAYISINI ARTIRABİLMESİNİN ÖNÜNÜ AÇTI”

Kamuda çalışan geçici işçilerin çalıştırılabilecekleri sürenin 11 ay 29 güne çıkartılmış olması, Çaykur işçilerinin nihai taleplerini hiçbir şekilde karşılamadığını belirten Kandemir, “İşçilerin deneyim sahibi oldukları mevcut işyerlerinde kıdem süresi esasına dayalı olarak sürekli işçi olarak istihdam edilebilmeleri şeklinde ibare; kadro sayısı 800’e kadar düşen Çaykur’un mevcut kadro sayısının yönetimin talebi halinde büyük oranda artırabilmesinin önünü açmıştır. Bu karar mevsimlik işçilerin önemli bir kısmının kadroya alınmasını sağlayacak olması yönüyle hepimiz için sevindirici olmuştur” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu