Tarım

Erdoğan çiftçilerle buluştu: 29 milyarlık tarımsal destek…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tokat’ta yaptığı çiftçi buluşmasında, “Hayvancılığa ve tarıma en büyük destekler bizim zamanımızda verildi. Bu sene içerisinde 25.8 milyar TL olarak planlanmış olan destekleme bütçesini 29 milyar TL’ye artırdık. Çiftçimizden ekilmedik tek karışlık yer bırakmayacak düzeyde üretime yönelmelerini talep ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

erdogan

Erdoğan, çeşitli projelerle havalimanı açılışı için gittiği Tokat’ta çiftçilerle buluştu. Erdoğan çiftçilerle yaptığı buluşmada tarımsal destekleme bütçesinin 29 milyar TL’ye çıkartıldığını kaydetti.

tarim

“Tarımsal destekleme bütçesi 29 milyar TL’ye çıkartıldı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin şunları söyledi:

“Yalan bilgilerle, kuraklık, savaş, yangın gibi insanı krizler gibi, bunları bahane edip milletimizi paniğe sevk etmeye çabalıyorlar. Son zamanlarda ayçiçeğine dair ciddi bir sorun bulunmadığı halde böylesine bir panik ortamı oluşturulmuştur. Ülkemizde hayvancılığa ve tarıma en büyük destekler bizim zamanımızda yapıldı. Çiftçilerimize geçen 20 yılda bugünün rakamı ile yaklaşık olarak 470 milyar TL’lik destek ödemesi gerçekleştirdik. Bu sene içerisinde 25.8 milyar TL olarak planlanmış olan tarımsal destekleme bütçesini de ilaveler ile 29 milyar TL’ye çıkarttık. Bu sene çavdar, arpa, buğday, yulaf ve tritikale üreticilerine sertifikalı tohum, gübre, mazot ve ek girdi desteğiyle dekar başına 116 TL ödeme yapılmış olacak.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu