Tarım

Bireysel sulamada hibe desteğinde önemli değişiklik…

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca iklim değişikliğinden dolayı günümüzde önemli bir yeri bulunan bireysel sulama hibe destekleri için tebliğde değişiklik yapıldı.

 

tarim

Tarım ve Orman Bakanlığı’nca hazırlanmış olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Bireysel Sulama Sistemlerinin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe girdi.

Buna göre, tampurlu, center pivot, lineer veya güneş enerjili sulama sistemleri kurulmasına ilişkin konularda son 10 senede hibe desteği alınan yer için başvuru gerçekleştirilmeyecek.

Yatırım konuları 5 sene boyunca değiştirilemeyecek

Yeni sistemle beraber, hibe sözleşmesi dahilinde sağlanan bireysel sulama sistemi mülkiyetini, yerini ve amacını, yatırım bitiminin ardından konusuna öre başvuru gerçekleştirilen sene dahil, belirtilmiş olan yatırım konularını 5 sene boyunca değiştiremeyeceği ifade edildi.

tarım

Kaynaklardan kamu kurumları faydalanamayacak

Yapılacak hibe desteklerinden kamu kaynaklarından finansman elde eden veya bağlantısı olan tüzel veya gerçek kişiler, kamu kurum ve kuruluşları ile kamu görevlileri yararlanamayacak.

Sözleşmesi feshedilenler hibe başvurusu yapamayacak

Geçmiş tebliğler dahilinde hibe sözleşmesine imza atan yatırımcılardan yükümlülüklerini yerine getirmemesi nedeniyle son 3 senede sözleşmesi feshedilenlerin hibe başvurusunda bulunamayacağı kaydedildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu