Tarım

Sanayi Bakanı duyurdu: Çiftçi arazileri drone ile ücretsiz ilaçlandı

Sanayi Bakanı Mustafa Varank, Elazığlı çiftçilerin tarım arazilerinin drone yardımıyla ücretsiz bir şekilde ilaçlandığını kaydetti.

 

drone

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu duyuruda, Fırat Kalkınma Ajansı’nın da verdiği destekle İpek Yolu Çocuk ve Gençlik Merkezi’nin Elazığ çiftçilerinin tarım arazilerinde drone ile ücretsiz bir şekilde ilaçlama yapıldığını kaydetti.

Çiftçilerin tarlalarına ücretsiz drone ilaçlaması

2016 senesinde yapımına 5 bakanlığın desteğiyle başlanan ve Elazığ’da 225 bin metrekarelik alan üzerine kurulu olan İpek Yolu Gençlik Merkezi, Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde yer alıyor. Geçtiğimiz dönemde ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılışı gerçekleştirildi. Yapılan çalışmanın ana sponsoru ise Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’ydı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen etkinlikle, Elazığ’da tarımla uğraşan çiftçilerin arazileri drone ile ücretsiz bir şekilde ilaçlandı.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ise konuya ilişkin sosyal medya hesaplarından şu ifadeleri kullandı:

“Fırat Kalkınma Ajansımızın verdiği destekle Elazığ’da çiftçilerimizin tarım arazileri drone yardımıyla ücretsiz bir şekilde ilaçlandı. Bu örnek proje için Türkiye’ye tebrikler.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu