Tarım

Tarım Bakanı duyurdu: Ramazan boyunca ucuz et satışı başladı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, etin yüzde 15-20 arasında daha ucuz bir şekilde ve Et ve Süt Kurumu’nun 18 satış mağazasıyla 150 Tarım kredi Kooperatif Marketinde ucuz et satışının başladığını kaydetti.

 

tarim_kredi

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaştan dolayı tarım ürünlerinde görülen fiyat artışları kırmızı et de görüldü. Son olarak Et ve Süt Kurumu, satışı gerçekleştirilen kırmızı et ile ürünlerine %48’lik zam gerçekleştirilirken kıymanın kilosu ise 56 TL’den 83 TL’ye yükseldi.

Tarım Bakanı’ndan açıklama: Emtia fiyatları ciddi düzeyde arttı

TRT Haber’de katıldığı yayında konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Ramazan ayında gıda konusunun öne çıktığını kaydederek, salgında tüm dünyada tedarik zincirlerinin bozulduğunu ve emtia fiyatlarına ilişkin anormal düzeyde yükselişler olduğunu ifade etti.

“Türkiye’de bütün ürünlere erişimimiz var”

Ülkemizde bulunmayan herhangi bir ürünün olmadığını ve ürünlere erişim hususunda bir kopmanın söz konusu olmadığını ifade eden Kirişçi, kesim yapılacak hayvan stoklarıyla beside bir problem olmadığının da altını çizdi.

Kirişçi, konuya ilişkin, “Ülkemizin küçükbaş ve büyükbaş konusuna dair herhangi bir problemi bulunmuyor. Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla ramazan ayı süresince vatandaşlarımız eti ucuza yiyebilsin diye mevcuttaki market ortalamalarının %15-20 altında Et ve Süt Kurumu’nun toplamdaki 18 satış mağazası için ve Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinin 150 tanesinde ucuz et satışları bugün itibarıyla başladı. Ramazan ayında da bu sürecek.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu