SağlıkTeknoloji

Amazon’dan aşı olan çalışanlarına 100 bin dolarlık ödül

E-ticaret devi Amazon, koronavirüs aşısı olan bazı çalışanlarını 100 bin dolar nakit ve 40 bin dolarlık otomobille ödüllendirdi. Öte yandan şirket 21 Ekim'e kadar yaklaşık 2 milyon dolar değerinde toplam 18 ödül verileceğini belirtti.

amazon

Dünyanın en büyük online alışveriş platformu Amazon, koronavirüs salgınına karşı aşılanmaya teşvik etmek amacıyla sekiz depo çalışanını otomobil ve 100 bin dolar nakit ikramiye ile ödüllendirdi. Ayrıca şirket, 21 Ekim’e kadar yaklaşık 2 milyon dolar değerinde toplam 18 ödül verileceğini duyurdu.

“Max Your Vax” olarak adlandırılan kampanya, çalışanlara araba kazanma şansı, 12 bin dolarlık tatil paketiyle birlikte bir haftalık ücretli izin, 100 bin dolar ve 500 bin dolar değerinde nakit ödül sunacak.

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aşılanmanın kritik bir öneme sahip olduğunu belirten şirket, çalışanları ve aileleri için bin 500’den fazla yerinde aşılama etkinliği düzenlediğini belirtti.

Amazon, çalışanlarının aşı olmasını zorunlu kılmasa da “Max Your Vax” adlı kampanya ile aşılamayı teşvik ediyor. Şirket, ayrıca aşı kanıtı gösteren çalışanlara ve yeni işe alınanlara 100 dolara kadar ikramiye veriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu