Teknoloji

Apple’dan Facebook’a tehdit

Wall Street Journal (WSJ) tarafından yayımlanan Facebook şirket içi raporları, teknoloji devi Apple'ın, Instagram ve benzeri uygulamalar üzerinden 'köle ticareti' yapıldığının ortaya çıkmasıyla birlikte eleştirilerin hedefi olan sosyal medya devi Facebook'u uygulama mağazasından ürünlerini çıkartmakla tehdit ettiğini ortaya çıkardı.

apple facebook
 

BBC Arapça tarafından yayımlanan bir haber, Suudi Arabistan ve Kuveyt’te ev hizmetçilerinin Instagram dahil bazı uygulamalar üzerinden alınıp satıldığını ve iradeleri dışında, kapalı kapılar ardında tüm haklarından yoksun biçimde tutulduğunu açığa çıkartmıştı.

Söz konusu haberin ardından teknoloji devi Apple harekete geçti.

Wall Street Journal (WSJ) tarafından yayımlanan Facebook şirket içi raporları, Apple’ın ‘köle ticareti yapıldığı’ haberlerinin ardından Facebook’u uygulama mağazasından ürünlerini çıkartmakla tehdit ettiğini ortaya çıkardı.

Ayrıca şirketin, uygulama geliştiricilerin derhal sorunu giderici önlemler almasını istediği öğrenildi.

Facebook eleştirilerin hedefinde

Wall Street Journal’in (WSJ) Facebook’un şirket içi raporlarını yayınlamaya başlamasının ardından sosyal medya devi Facebook eleştirilerin hedefi olmaya devam ediyor.

Salesforce CEO’su ve Time dergisinin sahibi olan teknoloji milyarderi Marc Benioff, “Facebook’un dünyayı nasıl etkilediğine bakın. Siyasi süreçlerden, iklim krizine ve pandemiye tüm önemli başlıklarda sorunlar güvensizliğe dayanıyor ve bu güvensizliği sosyal medya şirketleri yaratıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Facebook, Amerika ile ilgili yanlış olan her şeydir” açıklamasını yapan Benioff, ABD Kongresini, Facebook’un dezenformasyon problemiyle mücadele etmeye çağırdı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu