Teknoloji

Apple’dan yeni karar: Ofise dönüşleri erteledi

Teknoloji devi Apple, koronavirüsün yeni delta varyantına ilişkin endişelerin artmasıyla birlikte ofise dönüşleri Ocak ayına erteledi.

apple

ABD merkezli teknoloji devi Apple, koronavirüsün yeni delta varyantına ilişkin endişelerin artmasıyla birlikte ofise dönüşleri yine erteledi. Haftada 3 gün ofisten çalışma sistemini öngören şirket, ofise dönüşleri daha önce Eylül ayında hedeflemiş ancak vakaların artış göstermesiyle birlikte bu tarihi Ekim’e ertelemişti.

Şirket, çalışanlarına gönderdiği bildirimde ofise dönüş tarihinin artan vakalar ve yeni varyantlar sebebiyle en erken Ocak ayına çekildiğini belirtti.

Apple’ın yanı sıra PwC ve IBM de çalışanlarının ofise dönüş takvimlerini erteledi. PwC, çalışanlarının ofise dönüşlerini 1 Kasım’a ertelerken, IBM ise New York’taki ofislerini artan vakalar nedeniyle yeniden kapattı.

Delta varyantı endişeleri artıyor

Koronavirüsün yeni delta varyantının Asya-Pasifik bölgesinde giderek yaygınlaşmasıyla birlikte endişeler de artıyor. Birçok ülke delta varyantı nedeniyle yeni kısıtlama kararları alıyor.

Avustralya, 2 ay devam eden kısıtlama tedbirlerini uzatırken, Yeni Zelanda ulusal karantinayı 4 gün daha uzatma kararı aldı.

Perşembe günü tespit edilen 25 bin 156 vaka ile yeni bir rekor kırılan Japonya’da ise hastanelerde yatak sıkıntısı yaşanmaya başlandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu