Teknoloji

Bakan Varank Duyurdu: Dijital Dönüşüm Çağrımız açıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi programı dahilinde “Dijital Dönüşüm” çağrısının yapıldığını kaydetti.

 

dijital

Mustafa Varank açıklamayı Twitter hesabı üzerinden yaptı. Varank paylaşımında, “Dijital dönüşümle sanayimizin Milli Teknoloji hamlesi sürüyor. Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı ‘Dijital Dönüşüm’ Çağrımız açıldı.” dedi.

Varank, yapılan çağrıya dair son başvuru tarihinin 3 Kasım 2021 tarihi olduğunu söyleyerek, konuya dair detaylara ulaşılabilecek web sayfasını da (hamle.gov.tr/Home/CagriPlani) olarak paylaştı.

Konuya dair Bakan Varank bir infografik de paylaştı. Buna göre dijital dönüşüm çağrı listesinde 54 yenilikçi teknolojiyle 188 ürün yer alıyor.

Yenilikçi teknoloji alanları, “mikro elektronik teknolojileri, giyilebilir teknolojiler, yeni nesil akıllı sensörler, veri ve yazılım altyapısı teknolojleri, ekran teknolojileri ve diğer elektronik ve yazılım teknolojileri” olarak paylaşıldı.

varank

Çevrim içi olarak başvurular alınacak

Yapılan çağrıya göre başvurular Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı internet sayfasındaki program portalı uygulamasından çevrim içi alınacak.

Yalnızca Türkiye’deki yerleşik sermaye şirketleri başvuru yapabilecek.

Yapılan çağrıya sadece duyuru ekinde bulunan Dijital Dönüşüm Çağrısı Kapsamındaki Öncelikli Ürün Listesi’nde bulunan Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu kodlarına sahip ve/veya ürün veyahut üretim teknolojisi açısından yenilikçi teknoloji alanlarına dair yatırım vprojeleriyle başvuru yapılabilecek.

Başvurusu gerçekleştirilen yatırım projelerinin büyüklüğü 10 milyon TL’nin altında olmayacak. Bu tutar, yazılım geliştirmeyi amaçlayan projeler için ise 3 milyon TL olarak uygulanacak.

Yapılan çağrıda takvim ise şöyle paylaşıldı:

Ön başvuru bitiş: 3 Kasım 2021

Ön değerlendirme bitiş: 13 Kasım 2021

Kesin başvuru bitiş: 3 Aralık 2021

Bağımsız değerlendirme raporu yüklenmesi son tarih: 7 Ocak 2022.

varank_paylasim

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu