Teknoloji

Dünyanın konuştuğu olay: Elon Musk, Twitter’ı resmen satın aldı

Tüm dünyanın takip ettiği dev satın alma yaşandı. Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Amerika Birleşik Devletleri merkezli sosyal medya platforma Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak maksadıyla anlaştı. Yapılan anlaşma Twitter tarafından doğrulandı.

 

elon musk

Amerika Birleşik Devletleri merkezli sosyal medya platformu Twitter için hisse başına 54,20 dolar teklifte bulunup Twitter’ın bütününe talip olan Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, Twitter’ı 44 milyar dolara satın almak maksadıyla anlaşma yaptı. Yapılan anlaşma Twitter tarafından yapılan açıklama ile doğrulandı. Twitter’ın bütününün Musk’a ait bir kuruluş tarafından hisse başına 54,20 dolar ile satın alınacağı ve satın alma işleminin bitirilmesi sonrasında ise Twitter’ın özel bir şirket olacağı ifade edildi.

twitter2

Musk: Twitter’ın çok iyi bir potansiyeli var

Twitter’ı satın almak konusunda yapılan anlaşmayı basın açıklaması ile duyuran Elon Musk, “İfade özgürlüğü, demokrasinin işleyen bir yapı taşıdır ve Twitter insanlığın geleceği için çok büyük bir önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır.” şeklinde konuştu.

Bununla beraber Musk, “Ayrıca ürünü yeni özelliklerle geliştirip, güveni artırmak maksadıyla algoritmaları açık kaynak yapıp, spam botlarını yenip bütün insanların kimliklerini doğrulayarak her zamankinden daha iyi bir Twitter deneyimi sunak istiyorum. Twitter’ın çok iyi bir potansiyeli var. Bunu ortaya çıkartmak için çalışmayı büyük bir heyecanla bekliyorum.” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu