Teknoloji

Elon Musk dünyanın ilk trilyoneri olabilir

Yeni bir araştırma sonuçlarına göre geçtiğimiz sene Jeff Bezos’un koltuğuna oturan Elon Musk, dünyadaki ilk trilyoner olabilir.

 

elon musk

Geçtiğimiz sene SpaceX ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk ile Amazon CEO’su Jeff Bezos arasında büyük bir çekişme meydana geldi. Uzun senelerdir dünyadaki en zengin adam koltuğunda bulunan koltuğunu devretti. Ancak Musk dünyanın ilk trilyoneri dersek yanlış bir ifade olmaz.

Elon Musk

Elon Musk 2021 senesinde dünyadaki ilk trilyoner olabilir

Tipalti Approve tarafından yapılmış olan araştırmaya göre, dünyanın ilk trilyoneri Elon Musk olabilir. Üstelik geçtiğimiz sene de benzer bir açıklama yapan Morgan Stanley’in aksine tarih verip 2024 senesini işaret ediyor. Peki 20 ay içinde Musk nasıl dünyanın ilk trilyoneri olacak?

Forbes verilerine göre Musk’ın anlık olarak elinde bulundurduğu 266 milyar dolar değerinde. Geçtiğimiz sene Bezos ise 190 milyar dolarında mal varlığına sahipti. Bu hızlı yükseliş ile CEO’su bulunduğu elektrikli araç firması Tesla’nın payı oldukça fazla.

Elon Musk’ın uzay firması ve Starlink ağlarının dünyadaki pozisyonuna ilişkin planları görüldüğünde Musk’ın trilyoner olması kaçınılmaz bir gerçek gibi duruyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu