Teknoloji

Facebook kullanıcıların hesapları neden kapanıyor?

Bütün dünyada çok sayıda kullanıcının başına gelen hesapların kapanması problemine ilişkin her gün daha fazla bildirim gelmeye başladı. Facebook’tan da konuya ilişkin açıklama geldi.

 

facebook

Uzun bir zamandır Facebook kullanıcıları hesaplarını bir zamandır sebepsiz bir şekilde kapalı halde buluyorlar. Hem de hesapları kapanan kişi veya cinsiyet fark etmiyor, bu problem dünya genelinde meydana geliyor. Hesabı kapanmış olan kullanıcılar ise bu duruma ilişkin rahatsızlık yaşıyorlar çünkü yaptıkları paylaşımlara göre kural ihlalinde bulunmuyorlar.

Facebook tarafından hesapların sahiplerine şöyle bir mesaj geliyor: “Facebook hesabınız Topluluk Standartlarımıza uymadığından devre dışı kaldı. Bu karar geri alınamaz.” Facebook tarafından hesapların kapanmasının artışı sonrasında konuya dair açıklama geldi. Peki şirket tarafından nasıl bir açıklama yapıldı. İşte ayrıntılar…

zuckerberg

Facebook hesap kapanma sorununun önüne geçmeye çalışıyor

Facebook tarafından hesap kapanma sorununun farkında olunduğu ve en kısa sürede sorunun çözümü için uğraşıldığı kaydedildi. Ancak sorundan etkilenen kaç kişi olduğu ve kapanan hesapların geri dönüp dönmeyeceğine dair ise açıklama paylaşılmadı.

Bir Facebook kullanıcısı tarafından kapanan hesaba ilişkin şunlar söylendi:

“Uzun bir zamandır herhangi bir şey yayınlamadım ve yorumda da bulunmadım. Bundan dolayı saldırgan olarak değerlendirilebilecek bir şey yapmış olmam mümkün değil. Üniversite zamanımdan veya aile toplantılarımdan bütün görüntüler Facebook’ta. Artık 15 senenin üzerinde içeriğe erişimim bulunmayacak, bu gerçekten üzücü.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu