Teknoloji

Instagram zararlı içeriklerle artık daha sıkı savaşacak

Tüm dünyada yüz milyonlarca kullanıcısı olan Instagram, artık kullanıcılarının zararlı içeriklerden daha etkin bir şekilde korunması için daha sıkı bir çalışma yürütecek.

 

telefon

Dünyanın en popüler sosyal medyalarından Instagram, zararlı gördüğü içerikleri artık daha üst seviyede engelleyebilecek. Firma bu konuda oldukça kararlı.

Instagram, herkes için platformu daha güvenli bir hale getirmek istiyor. Bitmeyen kötü niyetli kişilere engellemek için sürekli olarak çalışmalar yapan firma, algoritma özelinde yapılmış olan iyileştirmeler ve geliştirmelerle artık zararlı gördüğü içerikleri daha da az karşımıza çıkartacak.

Instagram herkes için daha güvenli olacak

Konuya ilişkin topluluk kuralarına aykırı içeriklerin kaldırılmasının yanında artık nefret ve zorbalık söylemi içerebilecek veya şiddeti teşvik edebilecek olan gönderiler de Instagram üzerinde daha az görülecek.

Yapılan yeni algoritmayla öncesinde şikayet edilen, kişisel olarak üzücü görülen içerikler de geri planda olacak ve kişilerin karşısına daha çok pozitif içerikler çıkacak. Hayatın gerçekleri ortada olmasına karşın, aşırı depresif yönde içeriklerin olumsuz yöndeki etkisini başka türlü çözmenin mümkün olmadığını ifade eden Instagram, içeriklere ilişkin kullanıcılara daha da detaylı bilgi sunmayı sürdüreceğini de paylaşıyor.

doviz

Instagram parayla icerik ödemesi yöntemini test ediyor

Geçtiğimiz hafta Instagram, bu hafta ise Amerika Birleşik Devletleri merkezli olarak belirli kişilerin abonelik sistemini aktifleştirmesiyle ses getirmişti. Yakın zamanda içerik üreticileri için ödemeler yapması da gündemde olan platformda bir rekabet de oluşacak gibi. Bu sistemin gerçekleşmesiyle kötüye kullanım da olabileceği ifade ediliyor ve tarafların sıkı bir şekilde denetlenmesini de gerekli kılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu