Teknoloji

Teknosa’nın ilk çeyrek kârı 2,4 milyon oldu

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, yılın ilk çeyreğinde 2,4 milyon TL net kâr elde etti.

Sabancı Holding iştiraklerinden Teknosa, son 7 yılın en yüksek ilk çeyrek rakamlarını açıkladı. Verilere göre şirket, yılın ilk çeyreğinde 2,4 milyon lira net kâr elde ederek cirosunu 1,5 milyar liraya taşıdı.

Teknosa, yatırımlarını sürdürdüğü e-ticarette de yüzde 80’lik büyüme ile 202,4 milyon TL ciroya ulaştı.

Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2019 yılı ortalarında “Yeni Neslin Teknosası” adıyla başlattıkları dönüşüm programıyla ciro ve kârlılıkta istikrarlı bir büyüme yakaladıklarını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Pandemiye rağmen 2020 yılını rekor performansla kapattık. Bu yılın ilk çeyreğinde de bugüne kadar müşteri odaklı dönüşüm ve dijitalleşmeye yaptığımız yatırımlar sonucu başarılı bir performans elde ettik. Türkiye geneli ve il bazındaki sokağa çıkma yasakları dikkate alındığında mağazalarımız yaklaşık 23 gün kapalı olmasına rağmen güçlü büyümemizi sürdürdük. Geçen yıl başlayan evde yaşama bağlı satın alma trendi bu yılın ilk çeyreğinde de devam etti. Biz de her an, her yerde müşterilerimizin artan teknoloji ihtiyaçlarını karşılamak, keyifli bir alışveriş ve kapsamlı deneyim ortamı sunmak amacıyla aksiyonlar aldık. Çalışmalarımızı yapay zeka algoritmalarından yararlanarak, akıllı, geleceği tahmin eden veriye dayalı bir sistem ile yönetiyoruz. Veriye dayalı iş modelimiz sayesinde müşterilerimizin beklentilerini hızlı anlama ve buna uygun özel hizmet ve öneri sunma konusunda hızlı hareket edebiliyoruz. Operasyonel mükemmellik adına süreçlerimizi müşteri odaklı şekilde iyileştirmeye devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu