Teknoloji

Twitter ‘paralı tweet’ özelliğini resmen başlattı

Twitter tarafından dünya genelinde Süper Takip ismi verilen paralı tweet özelliği kullanıma açıldı. Buna göre kullanıcılar artık beğendikleri hesaplara ücret karşılığında abone olabilecek.

 

twitter

Twitter’dan bağışlarla kullanıcıların gelir elde etmesinin önünü açacak Süper Takip özelliği kullanıma açıldı. Süper Takip’le kişiler istedikleri bir içerik üreticinin hesabına abone oluyor ve ardından sunmuş olduğu ücretli paylaşımlara erişim sağlayabiliyor. Twitter profilinize de ‘süper takipçi’ ikonunu yerleştirerek bu yöntemle sizi diğer kullanıcılardan ayırıyor.

Bağış yöntemi yayın platformları ve sosyal medyanın neredeyse tamamında var. Youtube tarafında örneğin Katıl butonuyla kanallara reklamlara ek gelir elde etmelerine imkan veriliyor, Twitch gibi platformlar da bu şekilde işliyor.

Süper Takip için özel bir sekme eklendi

Twitter’da bir hesabı takip ettiğinizde eğer aktifleşmişse ‘Süper Takip Et’ butonu geliyor. Butonu tıklamanızın ardından sizleri tam ekran bilgilendirme kartı karşılıyor. Hesap sahibi tarafından burada yapılan bilgilendirme mesajına ek Süper Takip özelliğine ilişkin bilmeniz gereken detayları okuyabiliyorsunuz.

Süper Takip özelliğinde bu alanda tweetleriniz yalnızca süper takipçileriniz tarafından görülecek.

twitter2

10 bin takipçi gerekiyor

Bu özelliği kullanmak için en az 10 bin takipçi gerekirken özelliğin fiyatıysa 2.99, 4.99 ve 9.99 ABD doları arasında değişiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu