Teknoloji

Twitter yeni özellikle “zorla bahsetme”nin önüne geçecek

Twitter bünyesine katacağı yeni özellik ile birilerinin siz istemeden sizden bahsetmesini engelleyebileceği sistemi getirecek. Peki bu sistem ne işe yarayacak? İşte detaylar…

 

twitter

Geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından botlar ve gerçek hesapların ayırt edilebilmesine imkan veren yeni özelliği paylaşılmıştı. Twitter tarafından botların tweetleri ve profillerine bu bilgi rahat bir şekilde eklenmeye başlandı. Yeni sistemle beraber kullanıcılar artık paylaşılan tweet’lere güvenip güvenmemeleri hususunda ne yapmaları gerektiğinin bilgisine daha rahat ulaşabilecek.

Firma tarafından şimdi ise başka önemli bir sorunu çözmek amacıyla harekete geçti. Kimi zaman Twitter’da takip ettiğimiz bir kişi, kurum veyahut hesapların altındaki tweet’lerde oldukça sert tartışmalar yaşanabiliyor. Tartışmalara bir defa cevap verildiğindeyse o hesaptaki o tweet’in akışına dahil olduğunuz için bir zaman sonra gereksiz bildirimler alabiliyorsunuz.

twitter2

Konuşmadan ayrılma seçeneği gelecek

İşte Twitter tarafından söz konusu durumun önüne geçmeye olanak verecek yeni bir güncellemenin geleceği iddia ediliyor. Sosyal medya uygulamalarına ilişkin ortaya çıkardığı gelişmelerle tanınan Jane Manchun Wong, sosyal medyada bahsedilen “konuşmadan ayrıl” özelliğinin ekran görüntüsünü yayımladı. İddialara göre bu olduğunda şu meydana gelecek:

Kullanıcı adı etiketi olmayacak: Kullanıcı isminiz kalacak. Fakat tüm yanıt ve orijinal tweet’ten etiketten kaldırılmış olacak.

Bahsedilmek engellenecek: Konuşmada diğer kişiler sizden @ işaretine basıp kullanıcı adınızı etiketleyerek bahsedemeyecek.

Bildirimler durdurulabilecek: Dahil olduğunuz konuşmaya ilişkin bildirim almayacaksınız.

Söz konusu özelliğin resmi olarak ne zaman geleceği ise bilinmiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu