Teknoloji

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı NFT platformu kurdu

Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı NFT dünyasına girdiğini resmi olarak duyurdu.

 

acun_ilicail

Kısa bir zaman önce İngiltere’nin en köklü futbol takımlarından Hull City’i satın aldığını ifade eden Ilıcalı, NFT dünyasına da girdi. Acun, Eneftio ismi verilen NTF platformunu resmi olarak hayata geçirdi.

acun

Acun Ilıcalı, NFT platformunu kurdu

Son senelerde NFT terimi çok sık duyulmaya başlandı. Dijital varlıkların benzersiz olduğunu ve bundan dolayı birbirlerinin yerine geçemeyeceğini onaylayan ve blok zincirinde yer alan bir defterde dijital olarak bulunan tokenler artık yaşamın her alanında görülmeye başlandı.

Bu yeni dünyayla beraber sosyal medyanın en fazla paylaşılan memleri, önceden syayımlanmayan film sahneleri ve hatta dünyadaki ilk SMS gibi düşünülmesi zor işler NFT olarak satışa sunuldu.

NFT böylesine yaygınlaşmaya başlarken Acun Ilıcalı’da kurduğu NFT projesiyle kullanıcıların kendi NFT’lerini üretebileceklerini ve alım ile satıma imkan sağlayacağını kaydetti. Şuanda söz konusu işlevlerin kullanımda olmadığını ifade etmekte yarar var.

Ancak kullanıcılar kampanya döneminde ilk NFT’lerini satışa çıkartabiliyor ve bir sonraki işlemleri ücretsiz olacak. Gelen açıklamaya göre gelecek günlerde detaylıca duyurular yapılacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu