Teknoloji

WhatsApp Web’e yeni ve ilginç özellikler geldi

Whatsapp Web sürümünde yeni özellikler beta sürümü için görüldü. Yeni güncellemelerle uygulama mobil deneyimini masaüstüne biraz daha yaklaştırmış oldu.

 

whatsapp

WhatsApp’ta Web sürümü için yeni bir beta güncellemesi görüldü. Beta güncellemesinin kodu 2.2144.2. Kısa bir zaman önce WhatsApp tarafından masaüstü versiyon için çevrim dışı kullanabilme özelliği devreye alınmıştı. Şimdiyse WhatsApp web sürümü için mobil versiyonu aratmayacak bir arayüz arıyor.

WhatsApp Web için hangi yeni özellikler geldi?

WhatsApp Web, en büyük rakiplerinden Telegram’ın en önemli kimi özelliklerini kendisine alıyor. Öncesinde birden çok uygulamanın açılmasına olanak veren mesajlaşma uygulamasının şimdi ise mobil arayüze benzer bir tasarımla geleceği düşünülüyor.

WhatsApp masaüstü sürümünde çoklu cihaz desteği de kısa bir süre önce paylaşıldı. Bu desteğin ardından web sürümünden masaüstü aramaları kapatılabilecek ve gelen çağrı zil sesleri ayarlanabilecek. Yeni güncellemeyle beraber kişisel bilgiler de artık profile dahil edilebilecek.

Öncesinde WhatsApp işletme hesapları iOS ve Android uygulamasında belirtiliyordu. Şimdiyse WhatsApp Web sürümünde de hesabın işletme hesabı olduğu ifade ediliyor. Mobil versiyonda olduğu gibi masaüstü versiyonda da mobil kullanıcıları açılış kapanış saati ve web site bilgilerini ekleyebilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu