Teknoloji

Yeni akıllı telefonlar için “şeffaflık” adımı mı geliyor? Samsung’tan önemli adım

Samsung’un son zamanlarda şeffaf telefon üzerine çalışmalara başladığı iddiaları paylaşılıyor.

 

samsung

Akıllı telefonların ekranları konusunda adeta bir devrim meydana geliyor. Yuvarlanabilir ve katlanabilir ekranlar derken gelecek dönemlerde bütünüyle şeffaf modelleri de görmek mümkün olabilir.

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, geçtiğimiz sene “Şeffaf Görüntüleme Cihazı ve Benzerini Üretme Metodu” başlığında yeni bir patent başvurusu yapmış ve şeffaf telefonların geleceğine dair ipucu paylaşmıştı.

Samsung’un uzun bir zamandır telefon dünyasını meşgul eden tasarımını gelecek dönemde hayata geçirebilir.

Samsung şeffaf telefon için çalışmalara başladı

SamMobile tarafından Samsung’un Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne şeffaf telefon ekranları için yeni bir başvuru yaptığı kaydedildi.

Yapılmış olan başvuruda farklı iki tasarımın olduğu ifade ediliyor. Tasarımlardan ilki telefonun ana ekranından uzanan şeffaf bir bölümü içeriyor.

Bu teknolojinin özellikle artırılmış gerçeklik için çok faydalı olabileceği kaydediliyor. Patentte bulunan ve ana ekrandan uzayan şeffaf alan, dijital nesnelerin gerçek dünyadaki gibi görülmesine imkan verebilir.

Bununla beraber yürürken telefonunuzda bir şeyler yazmak için odaklandığınız zaman ekran ile önünüzü daha da kolay görebiliyorsunuz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu